Roadshow se blíží ke konci. Svého finalistu našli i v Poličce. Zbývá posledních pět volných míst

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Poličce Polička – Kašna plná chladivé vody a příjemný stín stromů vysázených na Palackého náměstí v Poličce byly vítaným osvěžením další zastávky letní roadshow Regionální rady Severovýchod nazvané Hvězdy Severovýchodu. Karavan plný informací i zážitků zakotvil v centru města, které se mohlo proměnit v krásnější a pohodlnější místo také díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Podobných úspěšných projektů bylo lidem představeno hned deset a jen jeden mohl postoupit do finálového klání. S velkým náskokem se jím stala regenerace již zmíněného Palackého náměstí.

Od poloviny května objíždíme s velkým karavanem a prima zábavou jednotlivá místa Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, kde hledáme ten nej projekt z vašeho okolí, který získal podporu z ROP Severovýchod. Je to obnova vybavení nemocnice, rekonstrukce některého parku anebo muzea či školy? Rozhodněte o tom vy! Stejně jako v již 14 městech, tak i v Poličce se našel vítěz. Podle příchozích a hlasujících se tím nej a dalším finalistou našeho velkolepého klání stal projekt regenerace Palackého náměstí v Poličce.

Kromě informací o řadě projektů, které byly prezentovány, dostali všichni hlasující drobné dárky, děti si mohly zahrát hru lovec světla, nechat si na obličej namalovat tygra, delfína anebo jinou kresbu a odnést si ještě balonek na památku. Pro dospělé jsme měli připraveny netradiční osmisměrky a navíc pětice šťastlivců z řad hlasujících získala piknikový set, autolékárničku, ultrazvukový měřič vzdálenosti, nerezovou termosku anebo příjemnou fleecovou deku.

Tím však nekončíme, jedeme dál. Příští týden v úterý 11. srpna budeme od 13 do 16 hodin v Rychnově nad Kněžnou na Starém náměstí, další týden se pak zastavíme v úterý 18. srpna ve stejnou dobu v České Lípě u zříceniny hradu Lipý.

Přijďte za námi a vyberte dalšího finalistu, který na podzim postoupí do velkého finálového kola. V něm už se bude hrát o ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery. Finále odstartuje v říjnu na webu www.hvezdyseverovychodu.cz, kde už teď najdete všechna zastavení, informace a fotogalerie.

Vybrané snímky si můžete prohlédnout také zde.