Roadshow si připsala dvanáctý zářez. V Letohradě uspěla cyklostezka

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Letohradě Letohrad – Další z dvacetidílného seriálu Hvězdy Severovýchodu zhlédli občané a návštěvníci Letohradu. Nejvíce je zaujal projekt cyklostezky propojující malebné podorlické městečko se sousedním Žamberkem.

Teploty trhaly rekordy a tým z Regionální rady Severovýchod prezentoval na Václavském náměstí desítku úspěšně realizovaných projektů v Letohradu a blízkém okolí. Všechny vznikly také díky dotaci z ROP Severovýchod. V konkurenci nově postavených lyžařských středisek v okolí Králického Sněžníku, sportovního areálu v nedaleké Nekoři, projektů s vojensko-historickou tematikou v Králíkách či rekonstruovaného historického domu na letohradském náměstí, v němž nyní sídlí radnice, příchozí návštěvníci ocenili pětikilometrovou cyklostezku, která provází cyklisty a bruslaře ze Žamberka přes Lukavici do Letohradu. „Když vznikne cyklostezka, která vede krajinou mimo silnici, je to vždycky vynikající. Cyklisté se mohou cítit bezpečněji a nemluvě o rodičích s dětmi, které se na kole teprve učí,“ znělo z úst hlasujících. Zdejší obyvatelé ale také v hojné míře kvitovali rekonstruované přednádraží, díky kterému frekventovaná autobusová doprava téměř zmizela z historického centra města.

Cyklostezka z Letohradu do Žamberku se tak stala dalším finalistou velké akce Hvězdy Severovýchodu. Ta vyvrcholí na podzim, kdy z 20 postupujících lidé zvolí tu jedinou zářivou hvězdu. Hlasování se uskuteční na webu www.hvezdyseverovychodu.cz, kde již nyní mohou lidé zjistit, které projekty doposud postoupily a kam ještě karavan plný informací i zážitků zavítá.

Kdo se do akce zapojí, má šanci vyhrát také velmi zajímavé ceny – herní konzoli PS3, rodinný stan, voděodolnou kameru, koloběžku anebo poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 5000 korun.