Rokytnická Sýpka dá nahlédnout do minulosti. Expozice odhaluje působení československých legií v Itálii

Legie_2016_web.jpg Rokytnice v Orlických horách – Historie československých legií v Itálii v podobě fotografií, dokumentů a dalších dochovaných artefaktů je nyní k vidění v prostorách Sýpky – Muzea Orlických hor, které se nachází v Rokytnici v Orlických horách. Jedinečné třípatrové muzeum, které dává nahlédnout především do minulosti této horské oblasti, jejích řemesel či fauny a flory, vzniklo s pomocí evropských peněz prostřednictvím ROP Severovýchod.

Rokytnická Sýpka byla dříve chátrající stavbou, která hyzdila centrum města. Dnes je z ní také díky více než 31milionové dotaci z ROP Severovýchod moderní muzeum s řadou interaktivních prvků, čímž k návštěvě láká především rodiny s dětmi. Ty si mohou řadu exponátu osahat a vyzkoušet i některá tradiční řemesla.

Kromě stálé expozice však muzeum pravidelně organizuje speciální akce. Jednou z nich je i putovní výstava Československé legie v Itálii, která je součástí projektu Legie 100. Prohlédnout si ji mohou návštěvníci až do 26. srpna, poté se přesune zase dál.

Přes léto je Sýpka otevřena každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Více o projektu se dozvíte zde.

Více k výstavě a dalším akcím najdete tady.