„ROP Severovýchod patří k těm nejlepším operačním programům v zemi,“ zaznělo v pořadu Host dne na regionální televizi V1

Lenka_Host_dne.jpg Hradec Králové – Co se za osm let působení Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod v regionu Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje povedlo? A jak bude vypadat dál budoucnost Regionální rady Severovýchod? Dvě klíčové otázky, na něž odpovídala v pořadu Host dne regionální Východočeské televize V1 Lenka Vašátková, která je pověřena vedením Úřadu Regionální rady Severovýchod.

Během rozhovoru se dostalo i na další témata. Jedním z nich byla také otázka úspěšnosti programu a celého procesu ukončování. V tuto chvíli patří ROP Severovýchod mezi nejlépe hodnocené programy z hlediska proplácení dotací. Nyní už je na účtech příjemců dotací více než 16 miliard korun.

Opomenuta nebyla ani letošní závěrečná akce ROPFÓRUM 2015, na níž zazní řada zajímavých informací o končícím období, ale také zprávy k novému programovému období 2014 – 2020. Galavečer, na kterém budou také mimo jiné slavnostně vyhlášeny výsledky velké propagační akce zakončené anketou o Hvězdy Severovýchodu, se uskuteční už v pondělí 23. listopadu od 17:30 hodin ve Filharmonii Hradec Králové.

 

Celý rozhovor s Lenkou Vašátkovou můžete shlédnout zde.