ROP Severovýchod "stříhá metr". O končícím programovém období a nastupujícím novém hovořil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc v pořadu Host dne

lubomir_franc_web02.JPG Hradec Králové – Regionální operační program Severovýchod už pomalu spěje do finále. Během příštího roku musejí být ukončeny všechny projekty, které prostřednictvím programu získaly evropské dotace. Stihnou se všechny prostředky, kterými je více než 17 miliard korun, vyčerpat? A co pro to nyní Regionální rada Severovýchod dělá? Nejen tyto otázky padly během rozhovoru v pořadu Host dne na regionální televizi V1, jehož hostem byl Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje a místopředseda Regionální rady Severovýchod.

Na řadu přišly i dotazy týkající se nastupujícího programového období 2014 – 2020, kdy jednotlivé ROP nahradí společný program tzv. Integrovaný regionální operační program (IROP). V čem bude ta největší změna? Do jakých oblastí poputují evropské finance anebo kam budou nyní směřovat žádosti budoucích příjemců?

Odpovědi naleznete v rozhovoru, který bude vysílán ve čtvrtek 9. 10. od 18:10 hodin na televizi V1 anebo následující den jej můžete shlédnout tady.