ROPfórum 2010: Liberecký hejtman Eichler si prohlédl realizované projekty a podpořil svým podpisem rekonstrukci další silnice

__4.jpg Chrastava – ROPfórum 2010, informační akci Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, zahájil v Libereckém kraji 28. dubna v 17 hodin hejtman Stanislav Eichler. Kromě otevření plakátové výstavy realizovaných projektů se hovořilo o čerpání dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Chrastava, město vzdálené 12 kilometrů od krajského Liberce, se stalo 28. dubna dějištěm ROPfóra 2010, které v rámci Libereckého kraje uspořádala Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod. „Chrastava získala několik dotací na své projekty z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Proto jsme se rozhodli tyto projekty představit veřejnosti a upozornit tak na úspěšného žadatele, kterým může být i malé město,“ vysvětlil ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád, který na akci doprovázel hejtmana Libereckého kraje a prvního místopředsedu Regionální rady Stanislava Eichlera. Ten zahájil na chrastavském Městském úřadu výstavu realizovaných projektů, která bude na místě k vidění až do 12. května. Poté si hejtman prohlédl rekonstruované Centrum volnočasových aktivit, jeden z dotovaných projektů z ROP Severovýchod a podepsal smlouvu, která se týká druhé etapy rekonstrukce Pobřežní ulice v Chrastavě. „Nyní již nic nebrání registraci projektu na Úřadě Regionální rady v rámci 19. kola výzvy, které končí 30. dubna. Investorem je kraj, tak jako v případě první etapy, která už byla v Chrastavě dokončena. Opět tedy žádáme o dotaci a věříme, že potřebných 46,5 milionů korun získáme,“ uvedl hejtman Eichler. Podle starosty Michaela Canova je tento projekt  dopravní stavbou desetiletí. „Připravujeme ho spolu s krajem už velmi dlouho. Na rok 2011 a 2012 plánujeme i třetí etapu rekonstrukce ulice ve směru na Frýdlant. Zatím ale probíhají složitá jednání o výkupech pozemků,“ doplnil starosta. Hejtman a další hosté středeční akce se seznámili i s ostatními projekty města, které jsou názorným příkladem pomoci evropských dotací. Kromě rekonstrukce objektu č.p. 407 na Centrum volnočasových aktivit a zmiňovaných silničních staveb se jedná o terminál u železniční stanice či rekonstrukci autobusového nádraží. Chrastavský Den s ROPem zakončil pěvecký sbor A my taky z Liberce.  

ROPfórum 2010 pokračuje 25. května v Královéhradeckém kraji.