Rozděleno přes šest set milionů korun na dopravní, školské a městské projekty

Naposledy před krajskými volbami zasedl 1. října v Pardubicích Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod. Na realizaci 34 projektů schválil více než šest set milionů korun z unijních fondů.

Výbor rozdělil 443,7 milionů korun z evropských fondů mezi 12 dopravních projektů. Byly to poslední prostředky rezervované v rozpočtu ROP Severovýchod na dopravu.

 

Více než sto milionů korun půjde na realizaci čtyř libereckých a jednoho královéhradeckého projektu. Členové výboru souhlasili také s prodloužením termínu dokončení projektů předložených v rámci integrovaných plánů tří krajských měst Severovýchodu. "Ze všech prostředků určených na projekty realizované v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci musí být do konce příštího roku vyčerpáno 75 procent, do konce roku 2014 pak 99 procent," řekl předseda Regionální rady Radko Martínek.


Výbor Regionální rady dále schválil 94,6 milionů korun pro 17 školských projektů. Tím se rozdělily všechny prostředky určené v ROP Severovýchod na rozvoj podnikatelského prostředí a škol.

 

Podrobnosti se dočtete v tiskové zprávě.