Rozebráno! Vstupenky na ROPFÓRUM 2014 zmizely během okamžiku. Během večera se ohlédneme zpět, ale především nakoukneme do brzké budoucnosti

Pozvánka na ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – Jen několik málo dní stačilo, aby byly všechny vstupenky na letošní výroční akci Regionální rady Severovýchod, rozebrané. Ve čtvrtek 20. listopadu se v prostorách královéhradecké filharmonie uskuteční další ročník ROPFÓRA. V roce 2014 ponese podtitul od ROPu k IROPu, aneb lepší Beatles na jevišti nežli brouk v hlavě. 

Že si lámete hlavu nad tím, co to znamená? Rozluštit rébus bude pro ty, co přijdou celkem jednoduché. Během večera se uskuteční moderovaná diskuze pod taktovkou Jolany Voldánové. Zajímavá témata rozebere s 1. náměstkyní ministryně pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, předsedou Regionální rady Severovýchod Martinem Půtou a ředitelem Úřadu Regionální rady Severovýchod Zdeňkem Vašákem.

Během hodiny se hosté dostanou od ROPu k IROPu. Zazní totiž informace nejen o pomalu finišujícím Regionálním operačním programu (ROP), ale také novinky k pomalu se rozbíhajícímu Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP). Ten se stane nástupcem dosavadních ROPů. Příchozí se tak dozvědí, jak bude vypadat poslední rok ROP Severovýchod, kolik už bylo proplaceno peněz a kolik jich v pomyslné pokladně ještě zbývá? Jak nejlépe omezit možná rizika nevyčerpání všech dotačních prostředků anebo také jak je ROP úspěšný nejen v čerpání financí, ale také se „svými“ projekty v mnoha soutěžích? Odhalena však bude i řada informací k novému programu IROP. Právě tyto údaje potěší především všechny, kteří plánují uspět se svou projektovou žádostí v dalších letech. Na co bude možné dotace získat a kolik peněz bude k dispozici? Kdy vůbec budou vyhlášeny první výzvy a je jasné v jaké oblasti?

To všechno a mnohem víc zazní na letošním ROPFÓRU 2014!

A co nezazní přímo během diskuze, najdou návštěvníci v nové publikaci Od ROPu k IROPu aneb co bylo a bude…, kterou ještě před odchodem obdrží jako dárek.

O závěrečnou tečku celého večera se postará Filharmonie Hradec Králové se svým pořadem Beatles Mania. Známé hity Beatles zazní v netradiční podobě, avšak s neuvěřitelnou energií. Jediní „Brouci“ tak budou ti na jevišti.

Těšíme se na Vás!