Semilsko

Historie

Horní Branná

IMG_6294.JPG Pokud zavítáte do jihovýchodního kouta Libereckého kraje, určitě si nenechte ujít historické centrum Horní Branné, které díky dotaci z ROP Severovýchod prošlo značnou rekonstrukcí. Především byla regenerována Harrrachovská hrobka sv. Kříže a zámecký park. Za návštěvu stojí určitě i místní zámek, ve kterém má nyní sídlo obecní úřad a náchází se zde památník J. A. Komenského.

 
 
Lomnice nad PopelkouRevitalizace_zamku_Lomnice_nad_Popelkou_0001.jpg

Revitalizace_zamku_Lomnice_nad_Popelkou_0008.jpgKnihovnu, scénu loutkového divadla nebo Muzeum pověstí Českého ráje najdete v revitalizovaném zámku v Lomnici nad Popelkou. Původní středověká tvrz přestavěná v renesančním období na zámek nyní slouží pro kulturně-společenský život města a nabízí svým návštěvníkům nejednu zajímavou expozici.

Aktivní odpočinek

Bystrá nad Jizerou

Zažijte westernovou atmosféru na vlastní kůži. Navštivte ranč v Bystré nad Jizerou, kde se z dotací z ROP Severovýchod postavilo centrum hipoturistiky. Příjdou si zde na své nejen milovníci koní, ale také rodiny s dětmi toužící po klidu venkova nebo firmy hledající vhodné prostory pro teambuildingy. Ranč je vhodný i pro pořádání škol v přírodě.

YOUTUBE

Naše video

__