Severovýchod je místem, kde stojí za to žít. Přesvědčte se sami, kde pomohly evropské peníze, ve speciální příloze MF Dnes

web_p____loha_MF_Dnes.jpg Severovýchodní Čechy - Svou první kapitolu začal Regionální operační program (ROP) Severovýchod psát už před více než osmi lety. Pomyslný zrod se odehrál spolu se schválením zákona o regionálním rozvoji, který ustanovil regionální rady jakožto řídící orgány těchto operačních programů. Stalo se tak 1. července 2006. Jak to vypadá dnes a co všechno s sebou ROP Severovýchod přinesl? Zajímavosti se můžete dočíst ve speciální příloze, které vyšla v Mladé frontě Dnes.

Pokud jste si nestihli v pátek 22. května noviny koupit, nevadí. Osmistránkový speciál si můžete stáhnout i na našich webových stránkách. Kromě zajímavostí o fungování celého programu se dočtete názory příjemců dotací, odhalíte stavby, které získaly některé z ocenění, anebo si i zaluštíte. Nechybí totiž ani osmisměrka s mnoha pojmy, jež mají spojitost s dotacemi.

Jaká je budoucnost a co všechno mu působení v oblasti dotací přineslo anebo vzalo? To prozradil v rozhovoru ředitel Úřadu Regionální rady Severovýchod Zdeněk Vašák.

Více si přečtěte přímo v příloze, která je ke stažení zde.