Silničáři dokončili modernizaci vozovky u Janských Lázní

silnice_1.jpg Jízdu motoristům usnadní zmodernizovaná silnice druhé třídy mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou v Krkonoších. Silničáři již dokončili práce, za které Královéhradecký kraj zaplatil téměř 30 milionů korun. Více než 40 milionů korun se podařilo získat z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

„Silničáři položili nový asfalt na zhruba tři kilometry dlouhý úsek od křižovatky se silnicí třetí třídy do Janských Lázní až po křižovatku se silnicí druhé třídy do Pece pod Sněžkou. Zároveň prohloubili příkopy a upravili propustky. Rekonstrukce vozovky trvala od letošního dubna,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina.

Šlo o první etapu stavby silnice druhé třídy Čistá – Černý Důl – Svoboda nad Úpou (II/297). Postupně by mohly následovat modernizace dalších úseků, pokud se kraji opět podaří získat dotace z Evropské unie. Celá silnice by tak měla být rekonstruována do roku 2013.

Kráceno a převzato z http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality/kralovehradecky-kraj-pokracuje-v-rekonstrukci-a-modernizaci-silnicni-dopravni-infrastruktury-v-kraji-45827/.