Školská a zdravotnická zařízení na severovýchodě Čech podpoří 464 milionů z EU

kurzy.cz | 1.2.2012

HRADEC KRÁLOVÉ (MEDIAFAX) - Pětadvacet projektů zaměřených na rozvoj zdravotnických a školských zařízení v severovýchodních Čechách předložili žadatelé o dotace z ROP Severovýchod ve výzvě, která skončila 31. ledna. Rozdělovat se bude 464 milionů...

HRADEC KRÁLOVÉ (MEDIAFAX) - Pětadvacet projektů zaměřených na rozvoj zdravotnických a školských zařízení v severovýchodních Čechách předložili žadatelé o dotace z ROP Severovýchod ve výzvě, která skončila 31. ledna. Rozdělovat se bude 464 milionů korun, řekla ve středu agentuře Mediafax mluvčí regionální rady Eva Jouklová.

Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj čekají na projekty spojené s výstavbou, rozšířením, modernizací a zaváděním nových technologií ve zdravotnických zařízeních, která nejsou součástí národní sítě podporované v rámci Integrovaného operačního programu. Uspět mohou i plánované rekonstrukce, modernizace či vybavení základních nebo speciálních, ale i středních a vyšších škol,  podmiňující zavádění nových vzdělávacích programů nebo alternativních forem vzdělávání. Projekty nyní projdou třemi fázemi hodnocení.

„Nezávisle na sobě je posoudí a obodují administrátoři Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod, dva experti na technickou kvalitu projektu a šestičlenná expertní komise,“ vysvětlil ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád.

Bodovou hranici, z níž vzejdou úspěšné projekty, stanoví Výbor Regionální rady 22. června.