Splnili slib - stavba centra Kosatec byla předána

Chrudimský deník | 15.1.2011

Pardubice - Na začátku roku předala hradecká firma Stako stavbu nového Integračního centra sociálnich aktivit v Pardubicích, které vyrostlo ve Sladkovského ulici v areálu bývalých tiskáren a splnila tak daný slib, že vše zrealizuje za deset a půl měsíce.
Projekt České abilympijské asociace (CAA) je součástí Integrovaného plánu rozvoje města a občanskému sdružení, které se už od roku 1997 stará o vylepšení kvality života postižených občanů, nahradí stávající zcela nevyhovující prostory v ulici Jana Palacha.
Na stavbu, jejímž autorem byl architekt Radim Bárta a která začala v únoru loňského roku, přispěl částkou 54 milionů Regionální operační program soudržnosti Severovýchod, výraznou pomoc přidal i magistrát města Pardubice, další prostředky se našly i ve státním rozpočtu.
Funkci centra, které dostalo jméno Kosatec, přiblížila ředitelka CAA Ivana Dolečková: „Mělo by obsáhnout celou škálu našich současných aktivit. Prostor zde najdou sociální rehabilitace, osobní asistence, volnočasové aktivity, příprava k práci, poradenské a konzultační středisko bezbariérovosti a další. Budou tu chráněné dílny -truhlářská, montážní, šicí, výtvarná, dále tréninkový byt, recepce, tréninková restaurace a kavárna, kuchyň a prodejna, kde budou pracovat lidé s handicapem. Věřím, že bude hodně využíván i společenský sál.“
Jednatel CAA Jaromír Krpálek doplnil: „V nejbližších dnech vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele vnitřního vybavení. Objekt, s jehož zkušebním provozem počítáme v půlce měsíce května a oficiálním otevřením v září, bude sloužit nejen handicapovaným lidem, ale chceme ho nabídnout i široké veřejnosti.“