Stamilióny na obnovu železničních souprav

Právo | 24.6.2010

Více než 613 miliónů korun na obnovu vozidel regionální železniční dopravy schválil v těchto dnech Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod.
„Na moderní spojení Královéhradeckého a Pardubického kraje by měla společnost České dráhy čerpat z rozpočtu regionálního operačního programu více než 274 miliónů korun. Na moderní železniční vozidla pro Pardubický kraj bylo dále vyčleněno přes 31 miliónů a moderní železniční vozidla pro Jizerskou železnici se pořídí za více než 308 miliónů,“ vyčíslila hodnotu schválených projektů mluvčí Úřadu Regionální rady Eva Jouklová. Členové výboru se zajímali také o závěrečný účet regionální rady za loňský rok a s ním spojené výsledky hospodaření. „Kontrolní komise z ministerstva financí nám letos v květnu sdělila, že neshledala žádná závažná rizika, která by mohla mít negativní dopad na hospodaření územního celku v budoucnosti,“ ujistil předseda Regionální rady a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD).
Příští zasedání Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se koná 10. září v Pardubicích. Schvalovat se budou projekty ze 14. kola výzvy sledující projekty v rámci cestovního ruchu a projekty týkající se rozvoje městské dopravy, včetně integrovaných dopravních systémů a ekologizace ve veřejné dopravě.