Stavbou roku Královéhradeckého kraje jsou dva projekty dotované z ROP Severovýchod

Lávka přes Orlici v Hradci Králové Lávka přes Orlici a přístavba domu U Špuláků, dva královéhradecké projekty podpořené dotací z ROP Severovýchod, získaly 18. listopadu dvě ze tří hlavních cen odborné poroty. Staly se tak Stavbami roku 2013 Královéhradeckého kraje. Čestné uznání patří dalšímu projektu spolufinancovanému z ROP Severovýchod - trutnovskému Sport hotelu Davídek.

Hradecká lávka pro pěší a pro cyklisty získala titul v kategorii dopravních staveb. Propojuje Jiráskovy sady v historickém centru města s universitním kampusem. Projekt postoupil také mezi 15 finalistů letošní celostátní soutěže o Stavbu roku.

 

V kategorii občanské vybavenosti uspěla přístavba domu U Špuláků v Hradci Králové. Kromě obřadní síně se rekonstruovaly prostory v prvním patře nově využívané k výstavám a jednáním. Podkroví město vyčlenilo pro příležitostné ubytování významných hostů. Proměnu doznaly také sklepy, z nichž jsou další jednací místnosti. Kromě nového vstupu pro tělesně postižené je novinkou také červená fasáda. Odborná porota soutěže ocenila zachování architektonické jednotnosti objektu.

 

Jedno ze tří udělených čestných uznání získal trutnovský hotel Davídek. Hosté v něm využívají také konferenční prostory a sportovně-relaxační centrum.

 

Krajskou soutěž tradičně vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové.