Studenti Gymnázia F. X. Šaldy besedovali s Martinem Půtou

prvnizpravy.cz | 9.6.2013

Po 23 letech se hejtman Libereckého kraje Martin Půta vrátil na Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, aby zde absolvoval besedu se současnými studenty školy. Přivítali ho dokonce jeho bývalí učitele.

Besedu moderovala předsedkyně Parlamentu mladých LK Eliška Brzobohatá. Hejtman v úvodu zavzpomínal na své studium a připomněl si například, že škola měla protiatomový kryt, do kterého se ovšem všichni žáci a učitelé nevešli.

„Vždycky jsem si říkal, jestli by tam šli jen spolužáci s vyznamenáním, a v tom případě bych tehdy zrovna mezi těmi šťastnými nebyl,“ řekl s úsměvem mimo jiné hejtman s tím, že se pokusí gymnázium navštívit v nejbližší době a školu si pořádně prohlédnout.

Na hodinové besedě se studenti ptali například na fungování Regionálních operačních programů, kdo zajišťuje protipovodňové stěny, jak se dostal k politice, co bude s bývalou budovou VÚTS a měli ještě mnoho dalších zvídavých otázek.

„Jsem rád, že jsem svou bývalou školu opět po tolika letech navštívil, hodně se tu změnilo. Diskuse se studenty je vždycky přínosná. Podle některých otázek bylo vidět, že se o své město a kraj hodně zajímají,“ poznamenal hejtman. Liberecké novinky informoval Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje.