Studenti královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla se vrátili do historické budovy na Tylově nábřeží

Historická budova královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla je po rekonstrukci. Studenti a učitelé se do Gočárovy stavby vrátili v pondělí 10. března.

Šest stovek gymnazistů se více než dva roky učilo v bývalém ústavu hluchoněmých. Po letošních jarních prázdninách se všichni vrátili do Gočárovy funkcionalistické budovy, kterou nechal Královéhradecký kraj zrekonstruovat. „S rekonstrukcí se začalo v červnu 2012,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje. Na stavbu, která vyšla na 99,5 milionů korun, přispěla 64,6 miliony korun Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Severovýchod. "Jsem ráda, že se náš operační program mohl podílet na rekonstrukci památky, která svým významem přesahuje hranice Královéhradeckého kraje," dodala Lenka Vašátková z Úřadu Regionální rady Severovýchod.

Úpravy se netýkaly jen budovy a vstupního schodiště, ale také tělocvičny, sportovišť a odpočinkových ploch. „Stavba nebyla bezproblémová, ale s tím jsme počítali. Oproti původnímu plánu se například měnily dřevěné podlahy. Na parkety, které jsme chtěli znovu použít, byl nalepen asfalt a další vrstva parket. Nakonec jsou ve třídách parkety nové,“ zmínil jednu ze změn radní pro investice Josef Dvořák. „Ve škole je také nový nábytek a pořizujeme audiovizuální techniku,“ uvedl ředitel školy Robert Novák.