Tepně Pardubic znovu bije srdce naplno. Třída Míru se otevřela v celé kráse

Slavnostní otevření třídy Míru v Pardubicích Pardubice – Pořádně rušno bylo v pátek 10. dubna po 13. hodině na pardubické třídě Míru. Ta se po roce, kdy se jejími každodenními návštěvníky stali stavbaři, dočkala slavnostního otevření. Přestřižení pásky doprovázel bohatý program, v němž nechyběla pěvecká a taneční vystoupení anebo zábava pro děti. Vdechnout třídě Míru znovu plnohodnotný život se městu podařilo také za přispění dotace z ROP Severovýchod.

Ulicí, kterou dříve projíždělo asi deset trolejbusových linek, nyní v celé její délce projíždějí jednou za hodinu dvě linky a to pouze v pracovní dny. Ve dnech volna je tak zmodernizovaná ulice k dispozici chodcům a cyklistům. A ti už ulici využívají naplno. „Mě se to celkem líbí. Uvidíme, jak to bude po čase provozu a taky v létě. To tady asi bude u fontánek plno omladiny a dlažba bude dozajista pořádně rozpálená. Ale je to rozhodně lepší, než co to bylo,“ zamýšlela se Jiřina Kozáková. Slavnostní otevření si ujít nenechala. Během rekonstrukce chodila třídou Míru téměř denně. Měnila se jí tak před očima.

Desítky lidí nejrůznějších profesí tak pracovaly prakticky pod neustálým dohledem veřejnosti. „A samozřejmě i města, které bylo investorem. Ale díky důsledné kontrole byla stavba dokončena včas a v odpovídající kvalitě,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. Projekt na rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského původně počítal s náklady přes 214 milionů korun, výběrové řízení ale tuto cenu snížilo na 120 milionů korun. „Definitivní vyúčtování ještě není hotové, nicméně již dnes je jasné, že tuto cenu nepřekročíme, že naopak ještě několik milionů ušetříme,“ dodala náměstkyně Dvořáčková. V tuto chvíli má město přislíbenu dotaci z ROP Severovýchod bezmála 82 milionů korun.

Více se dozvíte zde.