Tyršovy sady mají nový termín

Mladá fronta DNES | 2.10.2012

PARDUBICE Výbor, který rozhoduje o dotacích z Unie, včera vyslyšel žádost pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové o prodloužení termínu, kdy město přebuduje Tyršovy sady.
„Původně mělo být 95 procent prostředků vyčerpáno do konce příštího roku. Vzhledem ke komplikacím, které nastaly u Tyršových sadů v Pardubicích, jsme posunuli termíny u všech tří krajských měst,“ řekl předseda Regionální rady Radko Martínek.
Do konce příštího roku musí být z financí na všechny akce vyčerpány tři čtvrtiny, zbytek do konce roku 2014.
Šest set milionů za dvě hodiny. Tolik korun celkem rozdělili včera odpoledne politici tří krajů z unijních fondů.
Tři čtvrtiny z této částky zamířily do dopravních projektů.
„V Pardubicích se bude například díky 36,3 milionům korun modernizovat trakční autobusové vedení. V Chrudimi společnost ČSAD BUS zrekonstruuje s pomocí 5,1 milionu korun tamější autobusové nádraží,“ řekl ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád. Radní schválili i projekt Oredo vytvářející jednotnou jízdenku i odbavovací systém pro dva kraje. Desítky milionů korun obdrží také průmyslovky v Pardubicích, Chrudimi a Vysokém Mýtě na některé opravy a modernizace dílen a laboratoří. Regulovčíci unijních peněz se sešli naposledy před krajskými volbami a naposledy v tomto složení. Jejich nástupci nebudou rozdělovat už peníze na dopravu, ale především unijní prostředky na ekonomický rozvoj krajů. Například na obnovu zanedbaných bývalých továrních areálů.
„Největší radost mám z toho, že se podařilo s pomocí peněz z Evropské unie změnit k lepšímu ekonomický vývoj Králicka. Nejtěžší období ho však čeká - má výbornou infrastrukturu, ale teď jde o to, aby tam lidé za rekreací přijeli,“ uzavřel své ohlédnutí za předsednictvím Regionální rady Radko Martínek.