V Bydžově vznikne šest bytů pro sociálně slabé rodiny

Hradecký deník | 28.2.2013 |

Nový Bydžov – Hned několik investic plánuje zdejší radnice. Rozhodující je výstavba nového nového autobusového terminálu. Zároveň rekonstrukcí projde Metličanská ulice a opraví jeden z městských domů, kde najdou útočiště lidé s nižšími příjmy.
„V případě terminálu máme od regionální rady NUTS II Severovýchod schválenu drážní část, čekáme na schválení firmy, která se postará o vlastní stavební část nového terminálu,“ řekl nám Bohuslav Zachař z novobydžovské radnice.
Jak dodal, složitější je drážní část. „Zmízí“ totiž dvě přístaniční koleje a s tím souvisejí úpravy rozvaděčů, osvětlení či výhybek.
„Bezpečnost chodců se pak týká rekonstrukce Metličanské ulice, kde vznikne nový chodník, přechod i osvětlení k němu. Chybět nebude ani barevný pás pro cyklisty,“ doplnil Bohulsav Zachař.
Podle něho vycházejí také vstříc sociálně slabým rodinám. Proto rekonstrukce čeká jeden z městských domů, kde vznikne hned šest nových malometrážních bytů.
„Bude to výhodné, protože jim radnice nabídne regulované nájemné pro ty, kteří by běžné nájemné nemohli zvládnout. Jde například o matky s dětmi nebo rodiny s nižšími příjmy,“ doplnil Bohuslav Zachař.