V Hradci Králové otevřeli nejmodernější centrum v kraji pro mladé strojaře

Nejmodernější centrum pro výchovu mladých strojařů v Královéhradeckém kraji otevřela 1. září Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v královéhradecké Hradební ulici.

Vzdělávácí středisko v oborech strojírenství a v oblasti využití alternativních zdrojů energie vzniklo díky bezmála dvacetimilionové evropské dotaci z ROP Severovýchod. „Škola zkvalitní výuku ve strojírenských oborech. O absolventy je v současnosti na trhu práce velký zájem,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc, který centrum otevřel. Studenti začnou v novém školním roce využívat odbornou učebnu pro programování obráběcích CNC strojů či pro tvorbu odborných výkresů, dále laboratoře měření, elektrotechnického měření a mechatroniky nebo místnost pro digitální zpracování obrazu. Po rekonstrukci školy budou sloužit také nové posluchárny, ateliéry a sociální zařízení.

V Královéhradeckém kraji se postupně dokončují další čtyři centra – stavební v Náchodě, lesnické v Trutnově a automobilové s centrem zaměřeným na obrábění dřeva, obě v Hradci Králové. Unie na ně přispěje bezmála 94 miliony korun, které opět získají prostřednictvím ROP Severovýchod.