V Letohradě probíhá revitalizace tvrze Orlice

prvnizpravy.cz | 31.10.2011

Revitalizace areálu středověké tvrze Orlice dostává konkrétní podobu. Stane se atraktivním místem pro turisty.

Vznikne zde čtyř hvězdičkový hotel s konferenčním sálem, středověká krčma a expozice dokumentující historii a život na této tvrzi. Za projektem stojí společnost s ručením omezeným EYWAN. Celková hodnota projektu činí 110,8 milionu Kč, z toho podpora z EU 56,5 milionu Kč.

Iniciátorem projektu obnovy tvrze Orlice byl letohradský rodák a podnikatel, mimo jiné i zakladatel Muzea řemesel Pavel Tacl: „Pro takto finančně náročný projekt bylo vhodné sehnat spojence, který by pomohl projekt po všech stránkách realizovat. Seznámil jsme se svým záměrem kamaráda, také letohradského rodáka a významného podnikatele  Jaroslava Tomana. „Další společná jednání a výhled na získání dotací i jeho obchodní duch změnily záměr obnovy objektu tvrze ve velkorysý projekt revitalizace celého areálu s hotelem a dalšími provozními objekty.“

Projekt revitalizace středověké tvrze Orlice získal podporu Regionální rady soudržnosti, jejímž předsedou je hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. „Jedná se o velmi kvalitní projekt, který respektuje původní architekturu. Tvrz se bezesporu stane vyhledávaným turistickým cílem v této části kraje,“ je přesvědčený hejtman Martínek.