V Rychnově zazářil krytý bazén, který se utká v boji o titul Hvězdy Severovýchodu

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Rychnově nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou – Chvíli to vypadalo, že v pořadí již 16. zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu zkropí déšť. Nakonec se mraky nad Rychnovem nad Kněžnou rozehnaly a opět po celé odpoledne svítilo slunce. Vítězný projekt podpořený dotacemi z ROP Severovýchod jen podtrhl ráz počasí. Do velkého podzimního finále postoupilo Sportovní a relaxační centrum Rychnovska, v jehož areálu je také krytý plavecký bazén. Ten však funguje i v létě a na návštěvnost si nemůže stěžovat.

Stejně jako v předchozích 15 městech napříč Královéhradeckém, Libereckým a Pardubických krajem, i tady se lidé dozvěděli zajímavé informace o deseti vybraných projektech z jejich okolí, kde pomáhaly evropské peníze z ROP Severovýchod. Díky nim mohlo být zrekonstruováno Muzeum krajky ve Vamberku, zcela novou tvář dostal sportovní areál ve Slatině nad Zdobnicí anebo byla znovu k životu přivedena rokytnická sýpka, v níž nyní sídlí Muzeum Orlických hor. Přes tyto všechny úspěchy se podle obyvatel Rychnova a okolí tím nej počinem dotovaným z evropských peněz stala výstavba Sportovního a relaxačního centra. To v sobě skrývá plavecký bazén s řadou relaxačních vymožeností. „Je to místo, které navštěvujeme s celou rodinou, a skutečně slouží lidem. Navíc v Rychnově nikdy před tím krytý bazén nebyl,“ vysvětloval svou volbu jeden z hlasujících návštěvníků.

On spolu se všemi ostatními, kteří se akce zúčastnili, měl jedinečnou šanci se dozvědět zajímavé informace, vyluštit si speciální osmisměrku a především vyhrát zajímavé ceny. Mezi nimi byly ultrazvukový měřič vzdálenosti, fleecová deka, piknikový set, nerezová termoska s hrnky anebo autolékárnička. Dětem zase učarovala zkušená malířka, která na jejich obličeji vykouzlila motýla nebo rovnou tygra či tvář spidermana. Ti menší si mohli vymalovat obrázek anebo zahrát hru lovec světla.

Rychnovský bazén se zařadil po bok dalších již 15 finalistů velké ankety o Hvězdu Severovýchodu. Závěrečné hlasování o titul nej projektu se uskuteční od poloviny září po skončení výjezdních akcí roadshow prostřednictvím webu www.hvezdyseverovychodu.cz. Už nyní je zde možné si prohlédnout dosavadní finalisty, fotografie projektů i snímky z roadshow a další zajímavosti.

Příští týden se akce přesune do Libereckého kraje. V úterý 18. srpna zavítá karavan do České Lípy. Poté se vrátí do Pardubického kraje, kde se uskuteční poslední tři akce.  

 

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout také zde.