V Semilech hledali Hvězdu Severovýchodu. Do finálového klání postoupil projekt rekonstrukce Riegrova náměstí spolu s kinem Jitřenka. Velká letní roadshow pokračuje

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Semilech Semily – Namísto deště slunce a modré nebe. V pořadí již třetí zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu provázelo příjemné počasí. V Semilech na Riegrově náměstí se speciální karavan plný informací i zábavy zastavil v úterý 2. června. 

Desítka zajímavých projektů, které vznikly také díky podpoře z ROP Severovýchod, se ucházela o post finalisty v soutěži o nej počin dotovaný z tohoto operačního programu. Kdo bude zastupovat Semily a okolí ve velkém webovém hlasování, z něhož vzejde jedna jediná Hvězda Severovýchodu, rozhodovali návštěvníci akce svými hlasy. Svým zapojením do rozhodování se také zúčastnili slosování o zajímavé ceny. Vyhrát mohli piknikový set, ultrazvukový měřič vzdálenosti, fleecovou deku anebo autolékárničku či termosku s hrnky. Děti si zase mohly nechat pomalovat obličej, vymalovat obrázek, odnést balonek, anebo ulovit světlo. Ti, kdo mají rádi křížovky a luštění, měli možnost vyluštit si osmisměrku a odnést si také malý dárek.

„Libí se mi, jak bylo zrekonstruováno náměstí a kino Jitřenka,“ shodovali se návštěvníci. Není tak divu, že právě tento projekt se stal vítězem hlasování a již třetím finalistou po Šimkových sadech v Hradci Králové a projektu Kuks – Braunův kraj.

Příští týden zavítá roadshow do Hořic, kde se zastaví v úterý 9. června od 13 do 16 hodin. Přijďte za námi a zvolte dalšího finalistu, který bude bojovat o titul Hvězda Severovýchodu.

Velké webové hlasování odstartuje v říjnu na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde již dnes najdete další informace spolu s přehledem termínů a míst, kam akce zamíří. Pro hlasující jsou připraveny zajímavé ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery. 

Fotogalerii z akce najdete zde.