Ve špičkové pracoviště se mění Orlickoústecká nemocnice. Také díky dotacím

orlicko__steck___nemocnice_angilinka.jpg Ústí nad Orlicí – Modernizované pracoviště na vyšetření cév, takzvaná angiografie Orlickoústecké nemocnice začalo v uplynulých dnech sloužit pacientům i lékařům. Obnova tohoto úseku nemocnice byla součástí projektu na modernizaci přístrojového vybavení hned na několika odděleních, na nějž putovala i více než 46milionová dotace z ROP Severovýchod.

V Orlickoústecké nemocnici mají lékaři s prováděním výkonů na cévním řečišti bohaté zkušenosti, uskutečnili už více než 3 100 zákroků. Nyní získali nový přístroj na zobrazování cév, takzvanou angiolinku, díky které budou moci rozšířit rozsah výkonů na cévách také u pacientů s komplikovaným onemocněním. Avšak nejenom to.

Modernější a především komfortnější je nyní také vybavení na operačních sálech, ARO, porodnici, ORL či patologii. Součástí projektu byla také modernizace elektroinstalace na oddělení operačních sálů. Ostatně spádová oblast Orlickoústecké nemocnice představuje zhruba 140 000 obyvatel, kteří tak nově mají možnost v případě potřeby využít modernizované vybavení.

Navíc tento projekt nebyl jediným, který v loňském roce proměnil nemocnice v kraji. I v dalších špitálech, které spadají pod jednu společnost Nemocnice Pardubického kraje, došlo k velké obměně přístrojů či vybavení.

Více informací se dočtete zde.