Venkovu pomáhají peníze z Bruselu

Evropské peníze se v několika posledních letech významně podílí na rozvoji venkova. Hejtmanovi Radko Martínkovi to potvrdili 6. srpna starostové Kunvaldu,  Nekoře a Výprachtic. Prohlédl si nová sportoviště a upravená centra obcí.

Městys Kunvald, poslední obec na hranicích Pardubického a Královéhradeckého kraje, upravil centrum díky dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod. Postavila se přehledná křižovatka, klidová zóna i autobusová čekárna. „Je vidět, že středu obce jedenáctimilionová finanční podpora prospěla,“ ocenil projekt hejtman.

Více než šestnáct milionů korun získala z ROP Severovýchod Nekoř na rekonstrukci centra volnočasových aktivit. Nový hokejový stadion ale nevyužívají jen sportovci. „Naposledy ocenili přírodní areál hokejbalisté z Heřmanova Městce, kteří se sem vrátí na soustředění,“ zmínil starosta obce Jiří Pomikálek. „Oceňuji, že je sportoviště volně přístupné spolkům a veřejnosti a že se pamatovalo i na příznivce kulturních akcí, kterým slouží nové podium a hlediště," dodal hejtman Martínek.   

Jedenáctimilionová dotace z ROP Severovýchod podpořila i výprachtickou náves. „Vybudovali jsme park se zázemím pro volnočasové aktivity dětí a školní mládeže, který je hodně navštěvován. Vylepšili jsme i okolí autobusové zastávky,“ vysvětlil Miroslav Stejskal, starosta a radní Pardubického kraje pro cestovní ruch.