Vestibul hradeckého vlakového nádraží se změnil v malou galerii. Výstava plakátů zajímavých projektů z ROP Severovýchod tu zůstane až do poloviny prázdnin

DSC_0671_zmen__en__.jpg Hradec Králové – Stovky milionů korun a proměněný Královéhradecký kraj na mnoha místech. Evropské peníze z ROP Severovýchod pomohly ke vzniku stovek projektů, mezi nimiž jsou rekonstruované Šimkovy sady, Muzeum krajky ve Vamberku, nové přednádraží v Týništi nad Orlicí anebo cyklostezky z Hradce na Kuks či z Čestic do Kostelce nad Orlicí. Kde dál dotace přispěly k proměně? Dozvědět se to můžete na putovní výstavě plakátů zajímavých projektů, které vznikly také díky penězům z ROP Severovýchod. Od 1. června je expozice k vidění na hradeckém vlakovém nádraží.

 

Zrekonstruované silnice II. a III. třídy, mosty, nové cyklostezky a cyklotrasy, lepší vybavení škol, nemocnic anebo stacionářů, moderní expozice muzeí, galerií anebo řada projektů na lepší propagaci lákavých lokalit. To jsou oblasti, kde už od roku 2007 pomáhá ROP Severovýchod. Celkem ve třech krajích, Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém podpořil více než 700 projektů, které si mezi sebe rozdělí více než 18 miliard korun. Většina z těchto peněz je již úspěšně připsána na účtech příjemců a plány, které původně byly jen na papíře, už plně fungují a slouží lidem. S vybranými projekty z Královéhradeckého kraje se teď po celý červen a červenec můžete seznámit na vlakovém nádraží v Hradci Králové.

Další dva měsíce, tedy v srpnu a září se o zajímavostech dotovaných z ROP Severovýchod dozvědí lidé na vlakovém nádraží v Pardubicích. Tady budou k vidění plakáty projektů z Pardubického kraje.

Přijďte se podívat, zda vaše galerie, muzeum anebo nemocnice není modernější právě díky penězům z ROP Severovýchod.