Vloni jim ještě na hřišti prorůstala tráva. Letos mají žáci i lidé z okolí škol Švermova a Aloisina Výšina důvod k oslavě. Začala jim sloužit nová sportoviště podpořená i evropskými penězi

Z___aloisina_v____ina_h__i__t__.jpg Liberec – Ještě v loňském roce to byla hřiště, která se od mnohých nelišila. Postupně dosluhovala a o moderním vzhledu si školáci, kteří jej využívali při hodinách tělocviku, mohli nechat zdát. Letos už je všechno jinak. Dosluhující víceúčelová hřiště v okolí základních škol Aloisina Výšina a Švermova v Liberci dostala nový punc. Školáci ze ZŠ Švermova prověřují hřiště od začátku září, slavnostní otevření toho u ZŠ Aloisina Výšina se uskutečnilo v uplynulém týdnu. Město se do rekonstrukce obou ploch mohlo pustit také díky evropským penězům z ROP Severovýchod.

Oba sportovní areály se změnily k nepoznání. Stará betonová plocha s místy prorůstající trávou zmizela a nahradil ji atletický ovál s umělých povrchem spolu s dalšími hřišti pro volejbal, basketbal anebo plážový volejbal. Nechybí ani sektor pro vrh koulí anebo pro skok do dálky. U obou škol také vzniklo dětské hřiště s pískovištěm či průlezkami. To ocení nejen menší děti z družiny, ale také maminky s dětmi z okolí. Sportovní areál bude přístupný i široké veřejnosti. „Na rekonstrukci hřiště jsme čekali patnáct let. Jsme rádi, že politici našli peníze a sílu k tomu, aby revitalizaci uskutečnili. Děti jsou nadšené, nejen naše školní. Odpoledne stojí před brankou ve frontě a čekají, kdy už je správce pustí dovnitř,“ řekla při slavnostním otevření v polovině září Jarmila Hegrová, ředitelka ZŠ Švermova. Se stejným nadšením kvitoval nový sportovní areál i Jaroslav Vykoukal, ředitel ZŠ Aloisina Výšina. Tady bylo hřiště slavnostně otevřeno v uplynulém týdnu. I tady bude prostor sloužit také lidem z okolí.

Město mělo rekonstrukci obou hřišť zařazenu do jednoho projektu, na nějž získalo dotaci z ROP Severovýchod ve výši téměř 17 milionů korun.

Více informací k otevření hřiště na ZŠ Švermova najdete zde a k hřišti u ZŠ Aloisina Výšina zase zde.