Vodácký průvodce po řece Orlici

Tištěný vodácký průvodce  po Divoké, Tiché a spojené řece Orlici je od 11. července k mání v informačních střediscích, vodáckých tábořištích a v půjčovnách lodí u Orlice na Rychnovsku.  Projekt podpořila dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Podobná publikace mapuje Orlici na Rychnovsku vůbec poprvé. Vodáci se dočtou například o zajímavých místech při říčních březích, zjistí, jaké jsou v okolí hrady, zámky, rozhledny či cyklostezky. Autoři půblikace nezapomněli ani na žíznivé čtenáře. Hospody značí na schematické mapě pivními půllitry.

„On-line mapu, kilometráž a aktuální sjízdnost úseků všech Orlic najdou vodáci také na webu Raft.cz,“ uvedla ředitelka infocentra v Kostelci nad Orlicí Michaela Kiezlerová. „Do konce července přibude dalších sedm infotabulí s QR kódy. Ty umožní stáhnout aktuálního vodáckého průvodce do chytrých telefonů,“ řekl manažer projektu Ondřej Janků.

Orientaci po Orlici navíc od letošní sezóny usnadňuje padesát informačních tabulek, které upozorňují na nedaleký jez, občerstvení nebo tábořiště.