Vstát z postele už nebude pro pacienty problém. Nemocnice v Jablonci i Tanvaldu pořídila díky dotaci z ROP Severovýchod nová lůžka

l____ka_nemocnice_Jablonec_web.jpg Jablonec nad Nisou – Modernější a bezpečnější je nyní vybavení některých oddělení v jablonecké i tanvaldské nemocnici. Díky dotaci z ROP Severovýchod mohlo být pořízeno 150 kusů nových elektronicky polohovatelných postelí s bezpečným ovládáním a k nim také stejný počet výškově nastavitelných nočních stolků.

Lepší komfort si už nyní mohou vychutnat pacienti na odděleních chirurgie, interny, centra doléčování a rehabilitace jak v Jablonci nad Nisou tak i v Tanvaldu. K postupnému nákupu moderního vybavení docházelo už od ledna letošního roku. Nyní už jsou všechna lůžka na svých místech a pacienti mohou lépe usínat i se probouzet.

Nové polohovatelné postole nahradily dosavadní mechanicky nastavitelná lůžka, která už představovala zátěž nejen pro pacienty, ale i pro samotný personál nemocnic. Dnes stačí stisknout jediné tlačítko a daná část postele se pohne tím správným směrem. Stejně tak jsou mnohem praktičtější výškově nastavitelné stolky.

Nemocnice má na modernizaci vybavení přislíbeno bezmála 6,7 milionů korun z ROP Severovýchod.