VT VČ ve spolupráci s městem obnovuje autobusy na MHD Chrudim

Dopravák | 26.8.2011

Společnost Veolia Transport Východní Čechy a.s. (VT VČ), provozovatel MHD v Chrudimi, připravuje v rámci zvýšení kvality dopravy obnovu všech autobusů jezdících na linkách městské hromadné dopravy. S výrobou nových autobusů značky SOR se přímo v továrně v Libchavách seznámil i Petr Řezníček, starosta města Chrudim, který si ve druhé polovině července (19. 7.) spolu se zástupci dopravní společnosti prohlédl nejen jednotlivé výrobní provozy, ale i konkrétní rozpracovaná vozidla přímo na výrobní lince, jež jsou určena právě pro chrudimskou městskou dopravu. Obyvatelům i návštěvníkům města budou nové moderní autobusy slavnostně představeny 29. srpna na Resselově náměstí.
Město Chrudim se může těšit na pět moderních plně nízkopodlažních autobusů SOR v délce 12 metrů a jedno menší vozidlo low-entry s délkou 8,5 metru. Autobusy v celkové hodnotě téměř 28

milionů korun (bez DPH) byly pořízeny s podporou evropských peněz, a to konkrétně z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v rámci projektu“ Nákup autobusů pro MHD Chrudim“.
„Jsem rád, že jsme mohli spolu se starostou Chrudimi vidět část autobusů před jejich dokončením přímo v továrně. Výrobcem jsme byli ujištěni, že všechny autobusy budou do konce srpna dokončeny a vozidla v barvách Veolia Transport budeme moci představit cestující veřejnosti a následně uvést do ostrého provozu," řekl při prohlídce závodu Ing. Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy. Jak dodal, autobusy značky SOR byly vybrány na základě veřejné obchodní soutěže.
„Viděl jsem v továrně přímo vozidla vyráběná pro Chrudim. Autobusy jsou krásné a moderní. Při jejich vybavení jsme mysleli i na handicapované občany i rodiče s dětmi. Na pořízení autobusů se nám podařilo využít i evropské peníze, a tak dojde k obnově všech vozidel jezdících na linkách MHD ve městě. Chrudim tak bude mít špičkové autobusy a jeden z nejmodernějších vozových parků městské hromadné dopravy. Jsem potěšen, že se nám podaří uskutečnit další krok ke zlepšení kvality života ve městě, kde stojí za to žít," uvedl při návštěvě SOR Libchavy starosta Chrudimi Petr Řezníček. „Těším se, až budou autobusy v Chrudimi a touto cestou zvu všechny občany, aby si přišli vozidla 29. srpna prohlédnout," dodal Řezníček.
Všechny autobusy značky SOR pro chrudimskou MHD budou vybaveny elektronickým informačním systémem, informačním systémem pro nevidomé (zvukový hlásič), zařízením pro sledování polohy vozidla (GPS) i plošinou pro bezbariérový nástup a výstup. Interiérové uspořádání je přizpůsobeno k přepravě dětského kočárku a invalidního vozíku pro přepravu tělesně postižených osob. Pamatováno je i na pohodlné řízení autobusů, vozidla jsou vybavena převodovkou s automatickým řazením. Autobusy vyhovují přísným ekologickým limitům norem EURO 5 a EEV.
Společnost Veolia Transport Východní Čechy a.s. provozuje celkem 310 autobusů na 246 linkách, zaměstnává 423 lidí, z toho 377 řidičů. Loni firma přepravila 14 134 tisíc osob.