Z letní Roadshow v Trutnově: Hvězdou je Uffo a postupuje

Hvezdy_Trutnov_1 Trutnovsko - Při včerejší Roadshow Hvězdy Severovýchodu na náměstí Republiky v Trutnově se lidé v hlasování opravdu činili. Až před uzávěrkou Deníku jsme se dozvěděli konečný výsledek, který projekt podpořený evropskými dotacemi v tomto regionu nakonec vyhrál.

„Vybrali jsme projekty, které lidé nejvíc znají. Tedy ty nejatraktivnější. Například již zmíněné Uffo, lanovou dráhu na Sněžku, rozhlednu na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou, záchranu františkánského kláštera v Hostinném. Ale jsou mezi nimi i další. Třeba silnice, chodníky a podobně,“ přiblížila Jana Ouřetská z ROP Severovýchod. Nejvíce kuliček do skleněných válců padlo v závěru od účastníků akce, kteří soutěžili o pěkné ceny, na projekt Společenské centrum Trutnovska Uffo. „Byl to souboj mezi ním a lanovkou na Sněžku, která získala také početné hlasy,“ doplnila Jana Ouřetská.

„Dala jsem kuličku Uffu. Jsme rádi, že máme v Trutnově tak pěkné divadlo,“ svěřila se Vlasta Ulrichová. „Pro mě je nejdůležitější vybudování lanové dráhy na Sněžku, tak putoval můj hlas pro ni,“ řekla Deníku zase Iva Holzknechtová. Manželé z Úpice se zase rozhodli dát hlas trutnovskému Regionálnímu institutu ambulantních psychosociálních služeb. „Také jsem měl určité psychické problémy, takže vím, co to je a jak jsou podobné instituce potřebné,“ řekl hlasující muž.

Připomeňme genezi objektu, který stále oslovuje nejen veřejnost, ale i odborníky ze světa architektury. V okamžiku, kdy se nová skleněná krychle na náměstí Republiky otevřela, hned patřila k nejmodernějším divadlům v zemi. V září to bude už pět let .

Unikátní multifunkční prostor za dobu existence nabídl řadu tradičních i nevšedních představení, koncertů, novocirkusových vystoupení, výstav a jiných událostí. Centrum ovlivnilo kulturní život v Trutnově i celém regionu. Připomeňme, že název získalo po místním rodákovi Uffo Hornovi. Budovu ve tvaru kvádru navrhlo pražské AG Studio a na celkových nákladech 480 milionů korun se podílely víc než 180 miliony právě strukturální fondy Evropské unie. Prosklená stavba o výšce 14 metrů nabízí užitnou plochu 4265 metrů čtverečných.

Uffo se již pyšní oceněním Stavba roku 2011 či Top Invest 2011. Atraktivitu celého prostoru před objektem podtrhuje i atraktivní smečka sedmi bronzových šelem, které vytvořil renomovaný sochař Michal Gabriel. 

Autor: Jana Mudrová, Krkonošský deník