Z náplavky se stane zóna klidu

Hradecký deník | 1.2.2012

Posedět v klidném prostředí na břehu Labe by mohli obyvatelé krajského města již za rok. Přibudou také informační cedule.

Hradec Králové – Malebnějšího prostředí, nových laviček a veřejného osvětlení by se měli dočkat obyvatelé Hradce Králové v centru města na břehu Labe.
V Hradci Králové je totiž připravována další z investic určených na revitalizaci veřejných prostor. Záměrem této akce je provedení stavebních úprav na říční náplavce na pravém břehu Labe, konkrétně mezi „Hučákem“ a Tyršovým mostem.
„V současné době je tato lokalita bohužel bez většího zájmu obyvatel a není se čemu divit, nevhodně jsou řešeny vstupy do lokality a chátrá i samotná náplavka. Cílem rekonstrukce je zejména vytvoření hlavního vstupu z prostoru předmostí Pražského mostu, rekonstrukce stávajících bočních vstupů a vybudování nové stezky na náplavce,“ upřesnil Hradeckému deníku Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora pro investice.
Dodal, že prostor bude doplněn lavičkami, informačními cedulemi a veřejným osvětlením. Veškerý mobiliář bude samozřejmě řešen s ohledem na možnost zvýšení vodní hladiny Labe.
Stavební práce by mohly začít již na jaře a dokončení je plánováno v polovině roku 2013.
Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou patnácti milionů korun, třetinu z této částky se městu podařilo získat z regionálních operačních programů Evropské unie.