Z neudržované plochy vyrostlo výstavní školní hřiště. Sloužit bude studentům i Liberečanům

h__i__t___S___gastronomie_Liberec_web.jpg Liberec – Hned trojitou radost mohli mít studenti a učitelé ze Střední školy gastronomie a služeb v Liberci. Díky dotaci bezmála 18 milionů korun z ROP Severovýchod tady mohly zrekonstruovat tělocvičnu, postavit její přístavbu a ještě se pustit do kompletní přestavby školního hřiště. Slavnostní předání modernizovaného zázemí se uskutečnilo v uplynulých dnech. Studenti tak už naplno mohou využívat areál, který patří k těm nejkvalitnějším mezi středními školami ve městě. 

Tělocvična ve škole nebyla zrovna tou výstavní. Od šedesátých let minulého století se do ní větší peníze neinvestovaly. Během úprav tak došlo mimo jiné ke zvětšení posilovny, spojily se  sprchy a WC pro žáky a došlo také k úpravě kabinetů.  Byla také opravena střecha, došlo k zateplení fasády a výměně oken.

Největší změnu však prodělalo školní hřiště. Areál byl dlouhou dobu neudržovanou plochou bez většího využití. Teď tady mají studenti k dispozici atletický ovál s mnoha dalšími hřišti. „V rámci celkové rekonstrukce byl postaven nový 250 metrů dlouhý atletický ovál s bočním sektorem pro skok do dálky a vnitřními příčnými oplocenými hřišti pro míčové sporty. V jižním oblouku je sektor pro vrh koulí,“ popsala radní Alena Losová s tím, že nová sportovní plocha byla doplněna rekonstrukcí přírodní tribuny v jihozápadním svahu pod školními pavilony. Celý areál však nebude sloužit jen studentům, avšak v odpoledních hodinách se otevře i veřejnosti. I proto bylo zajištěno umělé osvětlení, aby bylo využití sportoviště co největší.