Z vyhnanství zpět na domácí půdu. Pardubická sokolovna Na Olšinkách se otevřela veřejnosti. Spolky ji už mohou začít znovu využívat

Slavnostní otevření sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích Pardubice – Dva roky trvající rekonstrukce budovy sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích je už minulostí. V pátek se její dveře slavnostně otevřely. Hned následující den si mohli obnovené prostory prohlédnout návštěvníci při dni otevřených dveří. Rekonstrukce sokolovny byla jedním z projektů, který získal dotaci z ROP Severovýchod. Po předchozích dvou projektech, během nichž došlo k obměně venkovních prostor, je nyní celý areál sokolovny v moderním hávu.

Modernizace proměnila stárnoucí sokolovnu v jeden z nejmodernějších sportovních areálů ve městě. Architektům se navíc podařilo skloubit historického ducha objektu se současnými moderními trendy sportovišť. „Velkou proměnou prošly šatny v suterénu, z nichž zmizely původní příčky, a vznikl otevřený prostor s turniketem, stovkami uzamykatelných šatních skříněk a převlékacími kabinkami. Sportovní stánek má nyní také potřebný bezbariérový přístup s výtahem, maminky se dočkaly kočárkárny a zbrusu nová jsou také všechna sociální zařízení včetně sprch. Nově naleznete v budově například velkou lezeckou a boulderingovou stěnu nebo občerstvení přímo ve vestibulu, kde budou moci rodiče posedět při čekání na své cvičící potomky,“ jmenovala při slavnostním otevření starostka pardubického Sokola Lenka Pařízková.

Rekonstrukce sokolovny Na Olšinkách byla již třetí etapou, která během posledních pěti let změnila areál v centru města k nepoznání. V roce 2010 se sportovci za více než 37 milionů korun dočkali nafukovací haly, tartanového oválu, osvětleného multifunkčního hřiště s umělou trávou, beach volejbalu, antukových kurtů a zázemí s šatnami a sociálními zařízeními. O rok později byla venkovní část dokončena za 6,5 milionů, včetně modernizace volejbalové tribuny, technického zázemí a dalších sportovišť. Nejnákladnější a nejnáročnější byla třetí etapa, která se týkala především hlavní budovy. Celkové náklady se vyšplhaly na více než 128 milionů korun. Všechny etapy čerpaly finanční prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a byly součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM).

 

Více se dozvíte zde.