Zbývá už jen jedno místo. Předposlední proklouzl do finále Hvězd Severovýchodu Svitavský stadion

Roadshow Hvězdy Severovýchodu ve Svitavách Svitavy – Nezadržitelně ke svému konci spěje velká letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž karavan plný informací a zážitků objíždí dvacet měst v severovýchodních Čechách. Předposledním místem na dlouhé cestě se staly Svitavy. I tady se lidé seznámili s desítkou vybraných projektů podpořených z ROP Severovýchod, přičemž jednomu z nich mohli dát svůj hlas a zvolit tak svého vítěze. Tím se stal Svitavský stadion, který prošel náročnou rekonstrukcí. Nyní se zařadil po bok dalších 18 finalistů, kteří se poperou o titul Hvězdy Severovýchodu.

Předposlední finalista byl ve Svitavách poměrně jasnou volbou. Jinde se o prvenství a postup přetahovaly dva či tři prezentované projekty, tady měla většina lidí jasno. Zrekonstruovaný Svitavský stadion je místní jedničkou. „Je to místo, kde se dá sportovat, konají se tady nejrůznější závody, ale zároveň sem můžete vyrazit s dětmi na hřiště nebo na brusle. Kolem totiž vede in-line stezka,“ pochvalovali si hlasující.

To však nebyl jediný představený projekt. Mezi desítkou kandidátů figurovaly resocializační centrum pro matky s dětmi, nová přístavba psychiatrického oddělení Svitavské nemocnice, pěší zóna a park ve Wolkerově aleji nebo kavárna Oskara Schindlera, kde sídlí také informační centrum. Své zástupce tady měla i nedaleká Moravská Třebová. Tu reprezentovaly projekty Hřebečských důlních stezek, zimní stadion nebo zázemí sociální integrace na SZŠ, MŠ a PŠ Moravská Třebová. Postoupit však mohl jen jeden.

Všichni, kteří hlasovali, získali drobný dárek a především děti si užily zábavné odpoledne. Mohly si zahrát hru lovec světla, vyluštit speciální osmisměrku, ti menší vymalovat obrázek a všichni si mohly nechat namalovat na obličej motýla, tygra či masku spidermana. Celé odpoledne pak završilo losování pěti výherců cen v podobě ultrazvukového měřiče vzdálenosti, sady nerezové termosky s hrnky, autolékárničky, piknikového sedu a flísové deky.

Nyní se karavan vydá na poslední štaci. Svou pouť zakončí 8. září od 13 do 16 hodin na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí.

Poté bude 14. září odstartováno na webu www.hvezdyseverovychodu.cz velké finálové hlasování, které potrvá až do půlnoci 11. října. Tady už mají hlasující možnost vyhrát herní konzoli, koloběžku, rodinný stan nebo voděodolnou kameru na kolo. Navíc realizátoři projektů, které skončí na prvních třech místech, se mohou těšit na slavnostní ocenění na galavečeru ROPFÓRUM 2015.