Zdravotní záchranáři v Hlinsku a Poličce už vyjíždějí do terénu z nových stanovišť. Jsou modernější a lépe umístěna

small_Strihani_pasky_v_Hlinsku.JPG Pardubický kraj – Dvě nová stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje jsou již v plném provozu. A to také díky dotacím z ROP Severovýchod. Evropské peníze pomohly při výstavbě nové základny záchranářů v Poličce a při rekonstrukci objektu, který se stal novým domovem pro zdravotníky v Hlinsku. Obě základy stojí na strategických místech na okraji města. Dojezdová doba záchranné služby se tak rozhodně sníží. Navíc obě budovy disponují moderním zázemím a technologiemi. 

Až dosud sídlila záchranka v Poličce v nemocnici v pronajatých prostorách, které byly v technicky neudržitelném stavu. Nová základna zahájila faktický provoz s posádkou rychlé lékařské pomoci již 1. října, v pondělí 19. října došlo ke slavnostnímu aktu přestřižení pásky.

Součástí výstavby bylo zároveň pořízení nového vnitřního vybavení. Výjezdová základna odpovídá nejmodernějším trendům a bude sloužit jako adekvátní zázemí pro posádku. V objektu je garáž pro dvě sanitní vozidla včetně zázemí pro vybavení vozidel, sklad léků, dezinfekční místnosti, denní místnost, šatny, sociální zázemí a místnosti pro lékaře, řidiče a záchranáře.

V Hlinsku zase měla záchranka dříve své zázemí v prostorách u nádraží. Z nich se mohla taktéž k 1. říjnu odstěhovat do zrekonstruovaného objektu, který původně patřil Veterinární správě, ale léta byl prázdný. V přízemí je garáž pro dvě sanitní vozidla včetně zázemí pro vybavení vozidel, sklad léků a dezinfekční místnosti. Druhé patro slouží jako zázemí pro posádku. Součástí modernizace bylo i zde pořízení nového vnitřního vybavení základny.

 

Více se dozvíte také zde.