Zdravotnické a hradecké projekty předkládejte od 10. ledna

Zdravotnické projekty předkládejte od 10. ledna do konce února příštího roku. V unijní pokladně je na ně vyčleněno 425 milionů korun. O dotaci z ROP Severovýchod mohou od 10. ledna požádat také tvůrci projektů z integrovaného plánu rozvoje Hradce Králové. Pro krajské město je v evropských fondech rezervováno 120 milionů korun. Obě výzvy vyhlásil Výbor Regionální rady 19. listopadu.

„Podpoříme výstavbu, rozšíření a modernizaci zdravotnických zařízení včetně nových technologií a vybavení. Dotace mohou získat i projekty zaměřené na integraci sociálně vyloučených skupin,“ vysvětlil místopředseda Regionální rady Martin Netolický. Na projekty je v Unii vyčleněno 425 milionů korun. Podle ředitele Úřadu Reg. rady Zdeňka Vašáka se však může částka navýšit. „Záleží na prostředcích, které budou v rozpočtu ROP Severovýchod zbývat v době schvalování projektů,“ řekl.

Další řízená výzva zaměřená na rozvoj regionálních center, v tomto případě Hradce Králové, skončí 5. ledna 2015. „Předložené projekty však budou schvalovány průběžně,“ dodal ředitel Vašák.