Želivského ulice v Jablonci dostává nový povrch. Pro řidiče je nyní částečně uzavřena

_MG_1149_zelivskeho.jpg Jablonec nad Nisou – Frekventovaná komunikace jablonecké ulice Želivského, která vede k obchodním centrům, je nyní zcela uzavřena. Rekonstrukce, na níž získal Liberecký kraj dotaci z ROP Severovýchod, doposud probíhala za provozu. Nyní bylo nutné silnici uzavřít. K dopravním omezením však bude docházet vždy po jednotlivých úsecích, nikoliv najednou. Podle odhadů potrvá uzavírka do 20. listopadu. Vjezd mají povolen pouze rezidenti a dopravní obsluha.

“V plném proudu jsou stavební práce na rekonstrukci vozovky včetně úpravy povrchových znaků inženýrských sítí v komunikaci. Souběžně se také dokončuje pokládka zbývajících částí chodníku a silničních obrub,“ uvedl Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Se zahájením pokládky asfaltu bude ulice Želivského krátkodobě po jednotlivých úsecích zcela neprůjezdná. „O tomto faktu bude zhotovitel v předstihu informovat, aby si všichni místní včas přeparkovali mimo komunikaci a připravili se na komplikace s vjezdem i výjezdem. Provoz bude obnovený po uplynutí technologické doby, po kterou nesmí být čerstvý asfaltový povrch zatěžován,“ vysvětlil Sluka.

Projekt rekonstrukce Želivského ulice byl předložen v rámci 35. kola výzvy, avšak vzhledem k volné alokaci v dané oblasti podpory byl tehdy Výborem Regionální rady Severovýchod schválen jako projekt ve zvláštním režimu. Na posledním zářijovém zasedání Výboru byl projekt schválen k dofinancování, jelikož se v oblasti podpory rozvoje dopravní infrastruktury uvolnily další peníze. Projekt, na nějž směřuje více než 11 milionů korun z evropské kasy, zahrnuje rekonstrukci silnice od okružní křižovatky ulic Rýnovická, Tovární, Ladova a Harrachovská až po křižovatku s ulicí Československé armády.

Více si přečtěte zde