Zima ve skiareálech

Kam se vydat v zimě na lyže? Inspirujte se využijte zimní střediska, kde k jejich rozvoji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod.

Skiresort Buková hora

skiareal_bukova_hora_cervena_voda_0012.jpg

Buková hora v orlickoústeckém okrese je od roku 2010 přístupná lyžařům z obou stran. Čenkovický areál doplnil na druhé straně zbrusu nový skiareál v Červené Vodě – Mlýnickém Dvoře. S pomocí dotace tady vyrostlo jedno z nejmodernějších středisek v Orlických horách. Stejně tak evropské peníze pomohly k modernizaci středisku v Čenkovicích. Více se dozvíte v první díle rozhlasového pořadu níže.

 

 

 

Relax & sport resort Dolní Morava

Doln___Morava.jpg

Pod masivem Králického Sněžníku se v malebné obci Dolní Morava lyžovalo už pěknou řádku let. Díky evropským penězům se však mohlo malé středisko s hotelem a několika turistickými chatami proměnit v areál, který by se mohl směle poměřovat s těmi alpskými. Dotace tady pomohla nejen modernizovat sjezdové tratě, lanovky a vleky, ale také dala vzniknout nové bobové dráze anebo hned několika chatám a penzionům. Více se dozvíte v dalším díle rozhlasového pořadu níže.

 

 

Skiareál Mladé Buky

bobova_draha_skipark_mlade_buky_0001.jpg

Bílé svahy a běžkařské stopy v okolí Mladých Buků už nejsou jedinou aktivitou, kterou tady mohou milovníci sportu v zimě využívat. Dotace z ROP Severovýchod přispěla ke vzniku bobové dráhy, která patří k těm nejdelším v Krkonoších. Klopenými zatáčkami tady lidé sviští i více než 40kilometrovou rychlostí. Více se dozvíte v dalším díle rozhlasového pořadu níže.

 

 

Sportovní areál Obří sud Javorník

sportovni_areal_obri_sud_javornik_0010.jpg

Obří sud Javorník, to je sportovní lyžařský areál, jenž se sebevědomě řadí do sítě moderních horských středisek nejen v severních Čechách. Kromě tradičních sjezdovek si tady přijdou na své freestylový lyžaři, pro něž je snowpark tím ideálním místem. Stejně tak se adrenalin do krve vyplaví v okamžiku, kdy se spustíte dolů v bobové dráze. A nejen tyto aktivity vznikly díky dotaci z ROP Severovýchod. Více se dozvíte v dalším díle rozhlasového pořadu níže.