Změny v termínech projektů: Tyršovy sady, zámek v Pardubicích i liberecká Střelnice

NUTS II Severovýchod – Především o posunu termínů realizace projektů jednali 31. ledna členové Výboru Regionální rady Severovýchod. V rámci ROP Severovýchod schválili převedení 250 milionů korun na rozvoj a modernizaci silnic druhé a třetí třídy. Hlasovalo se prostřednictvím videokamer v Liberci, Hradci Králové a Pardubicích. 

Výbor vyhověl už druhé žádosti Statutárního města Pardubice o  prodloužení termínu zahájení revitalizace Tyršových sadů. Původně se mělo začít stavět 1. února, reálné je však dubnové datum. „Město čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu pro hospodářské soutěže k veřejné zakázce na dodavatele stavby. Nemůže tedy podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem, což projekt zdrželo,“ vysvětlil ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Vašák. Podle primátorky Štěpánky Fraňkové by měla 7. března zasednout v Brně na ÚOHS rozkladová komise, která bude o Tyršových sadech jednat. Na projekty realizované v Pardubicích v rámci dotací z ROP Severovýchod jsou v evropských fondech vyčleněny 387,2 miliony korun. Pro Tyršovy sady jsou rezervovány 76,3 miliony korun. Pardubickým bylo zatím na projekty realizované v rámci integrovaného plánu rozvoje města proplaceno z evropských fondů 136 milionů korun.

 

Konec června 2015, to je nové datum ukončení realizace projektu za 18,5 milionů korun na pardubickém zámku. Výbor žádosti Pardubického kraje o posunutí termínu vyhověl. „Musíme znovu vyhlásit veřejnou zakázku na realizaci expozic, ozvučení, dodávku mobilního pódia a navigačního systému. Poprvé nám nepřišla žádná nabídka,“ vysvětlil pardubický hejtman Martin Netolický.


O prodloužení termínu ukončení dostavby libereckého objektu „Střelnice“ žádala také společnost Butterfly Trading. Projekt dotovaný 53,9 miliony korun měl skončit loni v prosinci. Nový termín byl stanoven na 30. června 2015. „Na pozemcích, kde se realizuje projekt, se musí přeložit parovod. Trvá na tom liberecká teplárna, která tak rozhodla na základě nového průzkumu. To samozřejmě ovlivní harmonogram prací na projektu,“ vysvětlil změnu termínu ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Vašák.

 

Na příštím zasedání - 3. března v Pardubicích budou schvalovány silniční projekty.